MENU

Nápověda

Účelem projektu Guestblogging.cz je spojovat zájemce o jakékoliv texty s copywritery a zároveň pomáhat copywriterům se začátky v oboru a se získáváním prvních referencí.
Copywriter se zabývá vytvářením textů. Šířeji jej definuje například česká Wikipedie. Každý copywriter se specializuje na jiná témata. Systém Guestblogging.cz umožňuje vybírat si copywritera přímo podle zaměření na téma (bydlení, cestování, finance, atp.) nebo na typ textu (PR články, obchodní texty, překlady, právní služby atp.). Sám způsoby:

  • nabízet hotové články ze šuplíku k publikování
  • odpovídat na veřejné poptávky po textech
Registrace je pro všechny uživatele zdarma. Zároveň využívání veškerých služeb systému je také zdarma. Neplatíte žádné měsíční poplatky.
Guestblogging.cz nám negeneruje žádné příjmy, jeho provoz financujeme z provozu našeho hlavního webu Copywriting.cz. Guestblogging.cz provozujeme za účelem dobrého pocitu a pomoci druhým.
Na Guestblogging.cz narozdíl od Copywriting.cz neověřujeme originalitu textů. Občas se může stát, že se najde nepoctivý copywriter, proto prosíme ověřujte si vždy texty a pokud takového copywritera objevíte, nahlaste nám ho a my ho vyřadíme ze služby.

Jak to ověřím?
Úplně nejjednodušší je nahodile vybrat pár vět a ty vyhledat Googlem. Pokud někde naleznete stejné věty, pak jde o zkopírovaný článek.
Guestblogging je specifická forma spolupráce mezi copywriterem a inzerentem.

Copywriter vloží na Guestblogging.cz článek Mám článek > Přidat článek. Inzerenti prochází vložené články v sekci (Přehled článků) a pokud se jim nějaký líbí, tak mohou copywriterovi poslat nabídku, že zveřejní článek na svém webu. Copywriter si vybere z došlých nabídek a umožní jednomu webu publikovat článek. Zásadním rozdílem mezi guestbloggingem a klasickým nákupem / prodejem článků je to, že za články v rámci guestbloggingu se nevyplácí finanční odměna, ale místo toho musí inzerent splnit podmínky dané autorem textu (např. uvedení autora,ponechání odkazů v textu nebo jiné).
Těch důvodů může být hned několik. Guestblogging je například výborný způsob pro začínajícího copywritera jak získat reference. Jako copywriter si napíšete podmínky, při kterých se může článek použít. Většinou do textu umístíte odkazy a tím si uděláte reklamu. V podmínkách u článku je poté uvedeno, že odkazy musí zůstat zachovány. Zároveň lze do podmínek napsat, že web, kde by měl článek být, musí mít určitou minimální návštěvnost, musí se věnovat danému tématu atp. Copywriter tak získá článek s reklamou z navštěvovaného webu zdarma.
Stručně řečeno - získáte text zadarmo. Zároveň ale musíte splňovat podmínky, které si autor textu určí (tedy již zmíněná tematika webu, jeho návštěvnost nebo podoba, zachování linků v textu atd.). Články můžete prohlížet v sekci Přehled článků.
Nemusí. Copywriter si prohlédne web inzerenta a i když splňuje všechny podmínky, které zadal ke článku, tak publikování článku nemusí povolit (např. když se mu web nelíbí).